Turkcell Superonline da  bunu yaparsa

Tüketici Şikayetine geçmeden önce bir konuya değinmek gerekiyor.

Turkcell Superonline, bilhassa fiber internet altyapısına en fazla yatırım yapan firmalardan biri. Ayrıca Sektörün en iyilerinden..

İnternet Sektörü maalesef çok kötü işliyor.  Firmaların çoğu memnuniyete değil, satışa odaklı..
Satışların çoğu da müşterileri aldatmaya yönelik.

Sektörün kanayan yarası diyebiliriz. Sözde Çağrı Merkezleri.. Her Ay düzenli yaklaşık 20 bin kişi aldatılıyor.  

İnternet Servis Sağlayıcıları direk bu işi (Dış Arama Yapan Çağrı Merkezleri) yapmıyor. Sözleşmeli taşeron firmalara (Bayi, Çözüm Ortağı , Distribitör vs) yaptırıyor.  Yapılan iş aslında yasal değil.  Bu nedenle de birçok firma taşeron e yaptırıyor. 

Aslında işin özeti şu…   Firmalar kendi müşterilerini memnun ederek tutmak yerine rakip firmanın müşterilerini almaya çalışıyor.   Sonuçta Pazar paylarında fazla bir değişiklik olmuyor.

Sadece bu firmalardan, bu satışlar için para çıkıyor. Tek kazananı,  yasal olmayan zeminde müşteri kişiler bilgilerini elde ederek rakip müşterilere satış yapan Çağrı Merkezleri.. 

Şimdi Turkcell Superonline tarafından mağdur edildiğini ileri süren müşteri şikayetini inceleyelim…

Şubat/2011 de müşteri Superonline dan 24 Aylık  Fiber İnternet bağlattı. ( Müşteri Numarası 5****052- TC: 3*******148) .  Taahhüt bitmeden müşteri aranıyor.  Müşteri Temsilcisi, Superonline Kampanya biriminden aradığını söylüyor. Fakat Superonline a iş yapan taşeron firma da olabilir. Çünkü sektörde taşeron firma dahi olsa genelde firma ismini kullanıyor. Müşteriye aylık 5 TL karşısında internet paketinin yükseltileceğini söylüyor. Müşteri ise 2005 yılından bu yana internet satışları yapan bir firmanın sahibi.    İşi bilen birisi olduğu için müşteri temsilcisine sormuş.  Yükseltilen paketin liste fiyatı ne kadar?  Çünkü ilerde paketten vazgeçilmesi durumunda ilave verilen indirimler geri alınır. Müşteri temsilcisi de taahhütsuz bedel farkının aylık 10 TL olduğunu, vazgeçilmesi veya iptal edilmesi durumunda aylık 5 TL ilave ücret ödemesi gerektiğini bildirdi.

Buraya kadar her şey normal. Müşterinin taahhüt süresi Şubat/2013 de bitti . Müşteri farklı bir adrese taşındı ve taşındığı yerde Turkcell Superonline nin Fiber İnterneti yok.  

Müşteri çağrı merkezini arayarak durumu anlattı. Normal taahhüdünün dışında paket yükseltmesi yapıldığını (müşteri talep etmedi, çağrı merkezinden aranarak  teklif edildi ve müşteri kabul etti), bu işlem nedeniyle Ek 5 TL indirim yapıldığını , taşınma nedeniyle iptal edilmesini istediğini aylık 5 TL indirim bedeli tutarını (yaklaşık 12 Ay x 5 TL) ödeyeceğini beyan etmesine rağmen çağrı merkezi personeli durumu incelemeden 9.Aya kadar taahhüt olduğunu 350-400 TL cayma bedeli ödemesi gerektiğini beyan etmiştir.

Müşteri , mevcut adresinden taşındı. İnterneti de kullanmadı.  Superonline hattı iptal etmemiş.
Superonline müşteriye 5 adet fatura çıkarmış.  Müşteriye ,09.01.2014 tarihli  Ankara 4. İcra Dairesinden “İlamsız Takiplerde Ödeme Emri “  tebligatı gelmiş.

Müşteri, almış olduğu bildiriye istinaden Ankara 4. İcra Dairesine cevap yazmış.

Müşteri tarafından cevap verilmesine rağmen Öztürk Hukuk Bürosu(0.312.4190666) müşteriye ‘Hakkınızda açılmış icra dosyası devam ediyor, mallarınıza haciz gelecek “ gibi yazılar göndermeye devam etmiş.  

Öztürk Hukuk Bürosu dosyayı başka bir Hukuk Bürosu’na devretmiş olması galiba..

5.12.2018 Saat 16.50 de müşteri 0(216)988 6084 numaradan Cem Bey tarafından aranarak icraya verileceği beyan edilmiştir.  Sadece beyan etmemiş, müşteri yi de azarlamış.

Aradan yaklaşık 5 yıl geçmiş.  Müşteri rahatsız edilerek haksız yere tahsilat yapılmaya çalışılıyor.

Ayrıca müşteri resmi kayıtlarda  Turkcell Superonline borçlu gözüküyormuş.

Borç yok. Müşteriyi 5 Yıldır haksız yere rahatsız etmenin bedelini kim ödeyecek.

Not: Şikayet ile ilgi detaylı bilgi almak ve/veya cevap vermek isteyen firmalar sikayet@enuyguninternet.com  a mail gönderebilirler..

Haber Eklenme Tarihi :06.12.2018 06:22:00